2014. gada 12. augusts

6 padomi, kā sākt mīlēt sevi!

Čau, čau!
Mūsdienās diezgan liela problēma jauniešu vidū ir sevis nemīlēšana, necienīšana un visādā citādā veidā sevis kritizēšana. Lai cik smieklīgi/nesmieklīgi tas izklausās, bet reiz arī es saskāros ar šādu problēmu, ka es nebiju es pati, es sev nepatiku un centos kopēt citus cilvēkus, lai tikai līdzinātos viņiem un sev iepatiktos, bet tas bija velti, jo es sev nevaru patikt, ja neesmu es!
1. Pieņem sevi tādu, kāds esi!
Tā ir viena no problēmām jauniešos, ka nepatīk kāda sava ķermeņa daļa, vai kas cits, kas liek sevi uzskatīt par neglītu. Tā nu galīgi nav, katrs cilvēks ir glīts un katram cilvēkam piemīt kas īpašs.Viens no super duper labajiem veidiem, kā sev iepatikties ir vienkārši tagat paņemt un sataisīties uz balli, kaut nekādas balles nav, sapucējies, uzkrāsojies, ja tev tas vajadzīgs un palūkojies uz sevi - tu izskaties brīnišķīgi! Un otrs veids, kā palikt naturālam un sevis mīlošam - bez kosmētikas, tāda, kāda tu esi, saburzīta, tikko izkāpusi no gultas vai vienkārši ejot parastās dienas gaitās apstājies pie spoguļa un pēti sevi,pēti sevi ilgi, pēti to, kas tev patīk, kas nepatīk un tad atceries, ka neviens pats neizvēlējās to, kāds būs un tas tika dots katram individuāli - individuāli, tu esi īpaši izveidots tāds, kāds esi! :)
2. Esi tas, kas esi!
 Nevienmēr tēlošana, sevis nomaskēšana ir labākais veids, kā sev iepatikties, arī ar to pašu kosmētiku, tu maskējot ciet savu īsto, tīro sejiņu, padari to problemātiskāku, kas aiztaisa ciet poras un ādai neļauj elpot, tādejādi smacējot to nost. Rakstura ziņā ir tāpat, ja tu pēc dabas esi aktīva, iesaisties konfliktos, vai radi tos, tāpat kā es, tad nomaskējot to visu tu nevari dabūt to, ko vēlies, tu nevari būt pati un tad vienā reizē tevī var viss eksplodēt, kas savukārt ir daudz sliktāk par vienkāršu konfliktu. Ja arī tev ir šāds raksturs un vēlies kaut ko mainīt, tad dari to pamazām, pamazām mainies uz labo pusi, varbūt kaut kas tev ir par ātru, tad dari to lēmām, ja ir vajadzība, apmeklē psihologu, kuram savas bēdas arī vari izklāstīt. :)
3. Dari to, kas patīk!
Šeit nav runa par vandālismu, dusmu izdzīšanu uz kāda īpašumu vai uz citām personām, bet gan par kādu brīvā laika aizpildīšanu ar to, kas tev patīk, ja arī tev patīk dusmu izlikšana uz citiem, tad priekš tevis lielisks var būt cīņas sporta veids,ja protams tu to neglibi mainīt, ja tev patīk māksla, tad glezno, ej uz mākslas skolu, vai uz kādu pulciņu un ja tev patīk sports, tad ej sporto, peldēšana, airēšana, vai kaut vieglatlētika Lai sasniegtu savus mērķus tad ir vajadzīgs gribasspēks, ja tev tāds ir, tad uz priekšu, bet ja nav, tad pārdomā, vai°tas tiešām tev ir tas, ko sirds vēlas! :)
4. Atrodi sevī kaut ko tādu, kas nav citiem!
Katrs ir unikāls ar to, kāds ir, tapēc ja tev galīgi šķiet ka tu neesi, tad tu maldies! Katram ir kas tāds, ko kāds cits nevar atkārtot. Viens no maniem trumpjiem ir mēles locīšana, banāli, vai ne?, bet dažreiz tieši tas uzjautrina gan mani gan draugus, cik ļoti daudzos veidos es to māku, bet viņi nevar atkārtot, hahaha :D
Vēl es māku kustināt ausis, kas man pašai ļoti patīk, jo kustinot ausis, saspringst sejas vaibstu muskuļi un arī seju padara daudz nostieptāku un trauslāku :) (dažreiz kādā publiskā vietā, es uzvedos kā parasta meitene, bet kustinu ausis, pat smieklīgi noskatīties uz cilvēkiem kuri mani vēro un nevar saprast - laikam es domās meloju :D )
5. Lūdz draugu palīdzību!
Dažreiz tieši citi cilvēki, no malas var būt tava atslēga uz cieņu pret sevi. Piemēram tā pati Instagram aplikācija, tu publicē bildi un ir daudzi draugi, kuriem patīk šī bilde. Sakrāju pirmos 11 like - kādreiz priekš manis tas bija daudz, tad es priecājos, no laimes varēju apraudāties, ir veseli 11 cilvēki, kuriem patīk mana bilde - wow! Tagad katra like'otā bilde manā Instagram profilā ir kā iedvesma publicēt vēl un vēl. Varu atklāt arī to, ka esmu bezgala iedomīga, bet vismaz es mīlu sevi, sev pati esmu pirmajā vietā un arī kinda lepojos ar to!
6. Cieni sevi!
Katru rītu pamostoties ielūkojies spogulī, uz savu atspulgu, ir divi varianti - vai nu tu esi kārtīgi izgulējusies un izskaties piemīlīgi un otrs variants, ka tu izskaties ļoti slikti, t.i. tu esi sapampusi, neizgulējusies un vienkārši jūties briesmīgi. Lai to novērstu ir smieklīga lieta - ej gulēt ātrāk, un mosties agrāk! Tu varbūt domā, ka 22 aiziet gulēt priekš tevis ir grūti, bet ja jau tu esi gultā (iepriekš vari iedzert siltu tēju, vai pienu ar medu) un istaba ir tumša (galvenais telefons nedrīkst būt tuvumā), tad iemigt ir tīrais nieks. No rīta pamostoties tu palūkosies spogulī un redzēsi ko savādāku kā ierasts, tu jau no paša rīta būsi svaiga un skaista! :)

Protams, tev jāsaprot, ja tevi nomoka šāda problēma, tad mani padomi ir tikai mani  padomi un es neesmu speciāliste, tad tev jāvēršas pie speciālista šajā jomā, vai pie kāda, kuram tu uzticies, kurš tev var palīdzēt! :)

xoxo, Lienya

9 komentāri:

 1. Kārtējais perfektais raksts! ♥♥♥

  AtbildētDzēst
 2. Jūtu ka šis meitietis nākotnē kalnus gāzīs :)

  AtbildētDzēst
 3. Lielisks raksts! :) Noteikti noderēs kādai meitenei, kas komplekso par sevi, kas patiešām ir aktuāla problēma mūsdienās.

  http://happinessvictim.blogspot.com

  AtbildētDzēst
 4. Ļoti jauks raksts! Prieks par tevi un tavu izaugsmi, tā tik turpini!

  AtbildētDzēst
 5. ļoti skaists un jauks raksts! pat brīnos, ka tādi skaisti un poētiski vārdi nāk to tevis... vēl labāk būtu, ja tu dzīvē pārstātu būt kaut nedaudz iedomīgāka, man ir prieks, ka pati to atdzīsti un sevi mīli (novēlu to katram), taču nevajag palikt narcistiskam :) tas tā, manas domas.. Lai veicas! un kā jau minēju - raksts pelnījis cepumu kaudzi!

  AtbildētDzēst
 6. Šo komentāru ir noņēmis emuāra administrators.

  AtbildētDzēst
 7. Ļoti jauks un iedvesmojošs raksts. :)

  AtbildētDzēst
 8. Es parasti sevi mīlu tieši pirms gulēt iešanas, tas palīdz aizmigt. :))

  AtbildētDzēst